Kadra

W Naszym przedszkolu pracują ludzie wrażliwi, nieustanie poszerzający swoje horyzonty. Zależy nam na bezpieczeństwie, uśmiechu i spontaniczności Państwa Pociech.

Poniżej kilka słów o Nas


Magdalena Kaczorowska

DSC00759

mama, pedagog specjalny, dyplomowany nauczyciel Montessori, terapeuta integracji sensorycznej, trener, koordynator praktyk, dyrektor, założycielka przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Dmuchawiec Montessori

Prywatnie jestem mamą Gabrysi i Wiktora. To właśnie oni stali się impulsem do dzielenia się moją pasją i wiedzą montessoriańską. Chciałabym pokazać ludziom, że filozofia Montessori to sposób na życie a nie przeszkoda. Pragnę aby zrozumieli, że cudownie jest być razem z dziećmi i ze sobą nawzajem.

W 2006 r uzyskałam dyplom Pedagoga Specjalnego na Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej. Przez siedem lat miałam zaszczyt pracować z dziećmi w warszawskim przedszkolu montessoriańskim. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, przygotowujących mnie do pracy metodą Marii Montessori min. The Canadian Montessori Teacher Education Institute (2006, MACTE) Od 2007 r. zajmuje się kształceniem przyszłych nauczycieli montessoriańskich z ramienia Polskiego Instytutu Montessori, który wydaje dyplomy rekomendowane nie tylko w Polsce, ale w Europie i na innych kontynentach (MACTE). Aby moja wiedza montessoriańska, była wciąż na najwyższym poziomie, raz do roku wyjeżdżam do Ameryki, by obserwować placówki prowadzone ww metodą, rozmawiać z doświadczonymi przewodnikami montessoriańskimi. Wiedzą tą, po powrocie dzielę się z moimi studentami i wprowadzam ją do znanych mi placówek montessoriańskich.


Sylwia_PSylwia Piórkowska

mama, psychopedagog kreatywności oraz wciąż rozwijający się nauczyciel Montessori

Zafascynowana pedagogiką Montessori oraz twórczą edukacją. Od wielu lat pracuje jako trener twórczości, technik pamięciowych oraz szybkiego czytania. W swoich pedagogicznych działaniach kieruje się maksymą: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”


agnieszkaAgnieszka Radzikowska

studentka pedagogiki, kursantka Polskiego Instytutu Montessori

W chwili obecnej mój czas wypełniony jest opieką nad Dziećmi. Już siedem lat, mam przyjemność odkrywania piękna i dobra płynącego z relacji, jakie następują między Nami. Cenna jest dla mnie nauka, którą czerpię od moich Podopiecznych. W wolnej chwili aktywnie zwiedzam Polskę. Lubię koty, bieganie, jazdę na rowerze oraz twórcze działania z Dziećmi. Ukończyłam kurs Animatora.


Ewelina Rybkowska

psycholog, kursantka Polskiego Instytutu Montessori, prywatnie mama Natana

Bardzo lubię pracować z Dziećmi, ponieważ One uczą mnie cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami, dostrzegać to co niedostrzegalne i zachwycać się otaczającym światem. W mojej pracy staram się zapewnić Dzieciom poczucie bezpieczeństwa, nauczyć ich co jest właściwe oraz dać im możliwość poznania i doświadczenia tego co interesujące. Staram się kształtować twórczą postawę, rozwijać indywidualne zainteresowania i uzdolnienia w miłej i ciepłej atmosferze poprzez swoją kreatywność, ciepło i życzliwość. Moja pasja to gotowanie i pieczenie smacznych słodkości.


Kinga Pokora

Pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, studentka pedagogiki, kursantka Polskiego Instytutu Montessori

Praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych, jakie podjęłam – to moja pasja i powołanie. Staram się być dla Dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Mam ogromną satysfakcję, gdy patrzę jak Dziecko z dnia na dzień czyni postępy, z coraz lepszą sprawnością wykonuje czynności, które jeszcze nie tak dawno były dla niego trudne. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z Dziećmi. Na co dzień studiuję zarządzanie w oświacie oraz kształcę się jako nauczyciel Montessori. Bardzo lubię śpiewać i tańczyć – i właśnie tymi aktywnościami staram się zarażać Dzieci.


Dominika Sekuła-Lelonek

mama, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, studentka Polskiego Instytutu Montessori (program wczesno szkolny 6-9 lat)

Pojawienie się na świecie moich córek było ogromną zmianą nie tylko w życiu prywatnym ale też i zawodowym. To dzięki nim odkryłam jak inspirujące i intrygujące jest poznawanie świata razem z małym, dopiero kształtującym się człowiekiem. Moim hobby – robieniem czegoś z niczego – staram się zarazić swoich podopiecznych.


 

 

Kadra wspomagająca


Justyna Potyńska

pedagog, pasjonatka zajęć artystycznych

Przez wiele lat pracowałam jako wychowawca grupy, jednocześnie prowadząc we wszystkich grupach wiekowych zajęcia zwane „ciaptakovem” czyli lepienie z różnych mas plastycznych w tym oczywiście z gliny. Obecnie jestem właścicielką pracowni ceramicznej w Grodzisku Mazowieckim „Gliniarenka Ikuko”. Zapraszam tam dużych i małych.


Beata Jurek

mama, kucharka, ciocia wszystkich dzieci

DSC00531Gotowanie to moja praca z pasją od prawie 20lat. Od dłuższego czasu staram się wprowadzać  zdrowe i naturalne produkty, które skutecznie wykorzystuje w tradycyjnych potrawach.  Smak moich dań najlepiej weryfikują dzieci dla, których codziennie staram się przygotowywać rozmaite posiłki.  Mimo lat spędzonych w kuchni ciągłe doskonale swoje umiejętności i dążę do perfekcji.


Dorota Dąbrowska

mama nastolatki, pomoc kuchenna

Do kadry przedszkola dołączyłam we wrześniu 2016. Lubię gotować proste, zdrowe i  łatwe w przygotowaniu posiłki. Cały czas się uczę i słucham rad starszych koleżanek i kolegów a także opinii Dzieci. Próbuję spełniać Ich oczekiwania. Dbam o to, aby poznawały nowe smaki. Najmłodsi są wdzięcznymi ekspertami, bardzo cenię sobie ich opinię.


Ryszard Moleda

DSC00252-(1)Jestem ukochanym dziadkiem moich wnucząt. Lubię wspólnie spędzać z nimi czas, czytać im książki. Sam, kolekcjonuje znaczki, interesuje się historią i przyrodą. Przez wiele lat pomagałem innym w dbaniu o ich domy i najbliższe otoczenie. Potrafię zrobić wiele interesujących rzeczy, przydatnych w domu czy przedszkolu. Analizowanie to moja specjalność. Cieszy mnie, że mogę współpracować z dziećmi, współtworzyć dla nich otoczenie i uczestniczyć w ich procesie edukacyjnym.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress