Kadra

Nauczyciele pracujący w naszej szkole to wykwalifikowani specjaliści montessoriańsy posiadający wykształcenie zgodne z kryteriami kuratora oświaty.

Poniżej kilka słów o Nas


Magdalena Kaczorowska

DSC00759

mama, pedagog specjalny, dyplomowany nauczyciel Montessori, terapeuta integracji sensorycznej, trener, koordynator praktyk, dyrektor, założycielka przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Dmuchawiec Montessori

Prywatnie jestem mamą Gabrysi i Wiktora. To właśnie oni stali się impulsem do dzielenia się moją pasją i wiedzą montessoriańską. Chciałabym pokazać ludziom, że filozofia Montessori to sposób na życie a nie przeszkoda. Pragnę aby zrozumieli, że cudownie jest być razem z dziećmi i ze sobą nawzajem.

W 2006 r uzyskałam dyplom Pedagoga Specjalnego na Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej. Przez siedem lat miałam zaszczyt pracować z dziećmi w warszawskim przedszkolu montessoriańskim. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, przygotowujących mnie do pracy metodą Marii Montessori min. The Canadian Montessori Teacher Education Institute (2006, MACTE). Od 2007 r. zajmuje się kształceniem przyszłych nauczycieli montessoriańskich z ramienia Polskiego Instytutu Montessori, który wydaje dyplomy rekomendowane nie tylko w Polsce, ale w Europie i na innych kontynentach (MACTE). Aby moja wiedza montessoriańska, była wciąż na najwyższym poziomie, raz do roku wyjeżdżam do Ameryki, by obserwować placówki prowadzone ww metodą, rozmawiać z doświadczonymi przewodnikami montessoriańskimi. Wiedzą tą, po powrocie dzielę się z moimi studentami i wprowadzam ją do znanych mi placówek montessoriańskich.


Dominika Sekuła-Lelonek

mama, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Pojawienie się na świecie moich córek było ogromną zmianą nie tylko w życiu prywatnym ale też i zawodowym. To dzięki nim odkryłam jak inspirujące i intrygujące jest poznawanie świata razem z małym, dopiero kształtującym się człowiekiem. Moim hobby – robieniem czegoś z niczego – staram się zarazić swoich podopiecznych.


Katarzyna Jedynak

mama, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji osobistej i stawia przede mną wiele wyzwań. Bardzo chcę się dalej rozwijać i kształcić swoje umiejętności, aby coraz lepiej spełniać wymagania jakie stawia zawód nauczyciela. W wolnym czasie, oprócz poszukiwania inspiracji do pracy zawodowej, bardzo lubię słuchać muzyki i czytać książki. Największą inspiracją dla mnie jest mój syn Oskar, który codziennie dostarcza mi wielu radości i sprawia, że chcę być dobrym człowiekiem i pokazać mu, że najważniejsze w życiu jest cieszyć się małymi rzeczami i tym, co przynosi nam każdy kolejny dzień.


 

Kadra wspomagająca


Patryk Organowski

Tata, lektor, dyrektor szkoły..

Jestem absolwentem filologii angielskiej. Uczestniczyłem w licznych seminariach i szkoleniach dotyczących nauki Metodą Helen Doron oraz wielu innych dotyczących pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego. Prywatnie jestem tatą czteroletniego Franka, który inspiruje mnie i motywuje do podejmowania nowych wyzwań. Bardzo dbam o to, aby wspólnie spędzony czas był wypełniony kreatywną zabawą oraz nauką.


Magda Ślązakowska-Tymoszuk

muzyk, animator kultury, dyplomowany nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina oraz Uniwesrsytetu Warszawskiego. Od dziesięciu lat prowadzę autorskie zajęcia muzyczne, współpracuję z Niepubliczną Szkołą Muzyczną Akolada, gdzie prowadzę zajęcia Rytmika z Kształceniem Słuchu, autorskie zajęcia dla przedszkolaków Przednutki oraz rytmikę dla dzieci uczących się metodą Suzuki. Moją pasją jest taniec, od siedmiu lat tańczę Flamenco.
Kilka lat temu odkryłam metodę M. Montessori. Zafascynowana tą ścieżką kształcenia najmłodszych rozpoczęłam współpracę z Przedszkolem Dmuchawiec. Bardzo bym chciała aby moja pasja jaką jest muzyka, sprawiała, że dzieci, które są mi dane pod opiekę, mogły również czerpać z niej radość i rozwijać ukryte talenty.


Anna Szymaszczyk

Pedagog, nauczyciel dyplomowany, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i filozofii, terapeutka integracji sensorycznej i pedagogicznej

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki UW. Zawsze fascynowała mnie nieoczywistość świata i człowieka i podejmowanie pogłębionych prób ich rozumienia.
Ukończenie studiów podyplomowych Nowoczesna Dydaktyka w Szkole „Filozofowanie z dziećmi i młodzieżą” pozwoliło mi podejmować próby dialogu nie tylko podczas spotkań z dorosłymi, ale i z dziećmi w ramach formalnych zajęć. Od wielu lat prowadzę dociekania filozoficzne z najmłodszymi i gimnazjalistami; owocem takiej działalności, koordynowanej w ramach Stowarzyszenia Phronesis, jest. m. in. Mazowiecka Gazeta Filozoficzna Filozofii .
Z Fundacją Alternatywa współorganizowałam Labirynt Filozoficzny dla dzieci i dorosłych w Podkowie Leśnej oraz opracowałam i wdrożyłam eksperyment pedagogiczny pod nazwą „Myślenie na scenie” – adresowany do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Pedagogiką Montessori zainteresowałam się na studiach. Pociągało mnie w niej szczególnie zaufanie do dziecka i jego możliwości intelektualnych i wrażliwości etycznej.
Dlatego z prawdziwą przyjemnością przyjęłam propozycję prowadzenia zajęć metodą dociekań filozoficznych w ramach przedmiotu etyka w Dmuchawcu
Prywatnie jestem mężatką, mamą trójki dorosłych, ale wciąż jeszcze, dzieci oraz właścicielką psa. Lubię muzykę klasyczną, wspaniale czuję się w otoczeniu ludzi, ale także natury.


Karol Cieloch

Jestem nauczycielem dyplomowanym, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Od 2010 roku zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jestem dyplomowanym terapeutą SI, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Swoją wiedzę i umiejętności doskonaliłem na wielu kursach i szkoleniach. Posiadam specjalizacje w zakresie rehabilitacji ruchowej i gimnastyki korekcyjnej. Ponadto jestem instruktorem fitness i trenerem personalnym. Kwalifikacje poszerzałem również na studiach podyplomowych uzyskując tytuł socjoterapeuty. Moje doświadczenie buduję współpracując z wieloma placówkami różnego typu.
Praca z dziećmi i młodzieżą, którą wykonuję od wielu lat dostarcza mi pozytywnej energii i daje olbrzymią satysfakcję.


Helena Turlejska-Walewska

psycholog, certyfikowany trener wideotreningu komunikacji

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.innymi pracując wiele lat w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Warszawie. Obecnie od kilku lat prowadzę kameralny gabinet edukacyjno-terapeutyczny „Misio Jasio”, oferując długoterminowe zajęcia dla dzieci z poważnymi dysfunkcjami rozwojowymi( m.in.autyzm, afazja, opóźnienie rozwoju, trudna współpraca) oraz krótkoterminowe interwencje w sytuacji wymagającej wsparcia emocjonalnego i wychowawczego. Współpracuję z przedszkolami i szkołami w ramach wspierania rozwoju dzieci.W „Dmuchawcu” prowadzę indywidualne zajęcia i konsultacje i raz na miesiąc zajęcia grupowe. Poza tym codziennie przywożę wnuka:). Układając program terapetyczny dobieram metodę i formę pracy do indywidualnych potrzeb dziecka. Staram się zbudować pozytywną relację i nie pozwolić, aby zgłaszany problem, choroba czy metoda przysłoniły dziecko jako człowieka.

Ukończone szkolenia to m.in. dwuletni kurs metody wideotreningu komunikacji VIT, kurs Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, kurs terapii behawioralnej, kurs wczesnej nauki czytania oraz I stopień terapii SI.


Justyna Potyńska

pedagog, pasjonatka zajęć artystycznych

Przez wiele lat pracowałam jako wychowawca grupy, jednocześnie prowadząc we wszystkich grupach wiekowych zajęcia zwane „ciaptakovem” czyli lepienie z różnych mas plastycznych w tym oczywiście z gliny. Obecnie jestem właścicielką pracowni ceramicznej w Grodzisku Mazowieckim „Gliniarenka Ikuko”. Zapraszam tam dużych i małych.


Ryszard Moleda

DSC00252-(1)tata, pracownik administracyjny

Jestem ukochanym dziadkiem moich wnucząt. Lubię wspólnie spędzać z nimi czas, czytać im książki. Sam, kolekcjonuje znaczki, interesuje się historią i przyrodą. Przez wiele lat pomagałem innym w dbaniu o ich domy i najbliższe otoczenie. Potrafię zrobić wiele interesujących rzeczy, przydatnych w domu czy przedszkolu. Analizowanie to moja specjalność. Cieszy mnie, że mogę współpracować z dziećmi, współtworzyć dla nich otoczenie i uczestniczyć w ich procesie edukacyjnym.


Dorota Waszczyk

mama, pracownik administracyjny

Jestem mamą dwóch dorastających córek Weroniki i Wiktorii. Przez kilka lat pracowałam z dziećmi – opiekowałam się Nimi. To one dały mi motywację, aby dołączyć do zespołu wspaniałej kadry pracującej w placówkach Montessori na terenie Grodziska Mazowieckiego. Dbanie o dzieci i otoczenie oraz szacunek do Nich, to najważniejsza rzecz, którą sobie cenię. Zawsze staram się, aby najmłodsi czuli się w przedszkolu i szkole jak w domu. Moimi pasjami są przygotowywanie smakołyków dla najbliższych oraz spędzanie miłych wieczorów z książką.