Kadra

Nauczyciele pracujący w naszej szkole to wykwalifikowani specjaliści montessoriańsy posiadający wykształcenie zgodne z kryteriami kuratora oświaty.

Poniżej kilka słów o Nas


Magdalena Kaczorowska

DSC00759

mama, pedagog specjalny, dyplomowany nauczyciel Montessori, terapeuta integracji sensorycznej, trener, koordynator praktyk, dyrektor, założycielka przedszkola i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Dmuchawiec Montessori

Prywatnie jestem mamą Gabrysi i Wiktora. To właśnie oni stali się impulsem do dzielenia się moją pasją i wiedzą montessoriańską. Chciałabym pokazać ludziom, że filozofia Montessori to sposób na życie a nie przeszkoda. Pragnę aby zrozumieli, że cudownie jest być razem z dziećmi i ze sobą nawzajem.

W 2006 r uzyskałam dyplom Pedagoga Specjalnego na Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej. Przez siedem lat miałam zaszczyt pracować z dziećmi w warszawskim przedszkolu montessoriańskim. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, przygotowujących mnie do pracy metodą Marii Montessori min. The Canadian Montessori Teacher Education Institute (2006, MACTE). Od 2007 r. zajmuje się kształceniem przyszłych nauczycieli montessoriańskich z ramienia Polskiego Instytutu Montessori, który wydaje dyplomy rekomendowane nie tylko w Polsce, ale w Europie i na innych kontynentach (MACTE). Aby moja wiedza montessoriańska, była wciąż na najwyższym poziomie, raz do roku wyjeżdżam do Ameryki, by obserwować placówki prowadzone ww metodą, rozmawiać z doświadczonymi przewodnikami montessoriańskimi. Wiedzą tą, po powrocie dzielę się z moimi studentami i wprowadzam ją do znanych mi placówek montessoriańskich.


Dominika Sekuła-Lelonek

mama, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Pojawienie się na świecie moich córek było ogromną zmianą nie tylko w życiu prywatnym ale też i zawodowym. To dzięki nim odkryłam jak inspirujące i intrygujące jest poznawanie świata razem z małym, dopiero kształtującym się człowiekiem. Moim hobby – robieniem czegoś z niczego – staram się zarazić swoich podopiecznych.


 

Kadra wspomagająca


Justyna Potyńska

pedagog, pasjonatka zajęć artystycznych

Przez wiele lat pracowałam jako wychowawca grupy, jednocześnie prowadząc we wszystkich grupach wiekowych zajęcia zwane „ciaptakovem” czyli lepienie z różnych mas plastycznych w tym oczywiście z gliny. Obecnie jestem właścicielką pracowni ceramicznej w Grodzisku Mazowieckim „Gliniarenka Ikuko”. Zapraszam tam dużych i małych.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress